Piękniejsza każdego dnia – 5 sposobów wykorzystania Prany do wydobycia wewnętrznego i zewnętrznego piękna

Prana to podstawowa energia napędowa świata. Jest to uniwersalna energia życiowa, która jest obecna we wszystkich żywych istotach. Przepływa przez nas i jest źródłem naszej witalności. Jeżeli  jesteś pełna energii życiowej, to nie tylko zwiększa ona przepływ krwi do mózgu, ale w istocie zmienia układy w mózgu i zwię. Gdy energia życiowa rozbrzmiewa w tobie, rozkwitasz, piękniejesz, kochasz życie, jesteś pełna energii, a procesy starzenia się są spowolnione.

Zapewnianie sobie pełnej witalności nie zawsze jest prostym zadaniem, zwłaszcza jeśli jadasz poza domem, prowadzisz siedzący tryb życia, a stresy rekompensujesz sobie alkoholem. Szczególnie jeśli cały dzień spędzasz przy smartfonach i komputerach, a wieczór przed telewizorem. Choć jest to wygodne, taki tryb życia ma swoją cenę – poziom witalności jest na bardzo niskim poziomie. Zresztą wraz z rosnącą popularnością technologii coraz trudniej jest utrzymać zadowalający poziom energii życiowej, ludzie w dużych miastach często jadą jej na oparach.

Przy tak wielu sposobach zużywania energii życiowej, istnieje równie wiele sposobów na jej zwiększanie. Kiedy nasza witalność jest w doskonałej formie, jakość życia jest jeszcze lepsza. Z drugiej strony, kiedy czujemy się wyczerpani, możemy nie wiedzieć, jak o siebie zadbać, ponieważ brakuje nam energii do podejmowania ważnych decyzji. Jeśli chodzi o dbanie o nasze ciało, dieta nie jest jedynym czynnikiem, który odgrywa rolę. Musimy też brać pod uwagę nasz sposób życia, czas spędzony w naturalnych otoczeniach jak lasy, jeziora, morze, góry. Zastanów się jak radzisz sobie ze stresem w ciągu dnia. Jeśli zastanawiasz się czy Twoja Energia Życia jest wyczerpana. Prawdopodobnie ten problem dotyczy również Ciebie. Wyczerpanie energii jest powszechnym problemem, ale może też być znakiem, że musisz się zbadać. Znacznie łatwiej jest pozwolić, żeby twoja energia życiowa opadła, niż utrzymywać ją na wysokim poziomie, ale naprawdę nie trzeba wiele, żeby ją uzupełnić. 

Przeczytaj poniższą listę, aby ustalić, czy doświadczasz wyczerpania energii:

 • Nagły przyrost lub utrata wagi.
 • Negatywne nastawienie do życia.
 • Chroniczne zmęczenie.
 • Przewlekłe bóle i dolegliwości.
 • Stres.
 • Za mało lub za dużo snu.
 • Niestabilność psychiczna i zmienność nastrojów.
 • Depresja lub lęki.

Jak wykorzystać Pranę dla urody i lepszego samopoczucia

Od dawna mówi się, że umysł jest fundamentem wszystkich Twoich problemów. Z pewnością wiele niepotrzebnych stresów może mieć swój początek w pracy umysłu, który nieustannie analizuje życiowe sytuacje. Umysł ma niezwykłą zdolność do tworzenia problemów, gdy ich nie ma, i do myślenia o rzeczach w zbyt dramatyczny sposób, który pochłania wiele energii. Im szybciej zrozumiesz tę prawdę, tym lepiej dla ciebie. Medytacja jest świetnym narzędziem do pracy z umysłem.  

Ważne jest, by zrozumieć, jak potężnym zasobem jest medytacja i jak bardzo może pomóc, jeśli praktykujesz systematycznie. Ważne jest też, by mieć jasno określony cel. W tym wypadku naszym celem jest podniesienie poziomu energii życiowej w codziennym życiu, co będzie miało bezpośredni wpływ na wydobycie wewnętrznego i zewnętrznego piękna.

 1. Codziennie rano wykonuj medytację Prana Beauty. Jeśli nie praktykujesz medytacji Prana Beauty każdego ranka, powinnaś zacząć. Jest to prosta i łatwa codzienna praktyka, która pozwoli Ci dobrze rozpocząć dzień. Ma ona działanie odmładzające i uspokajające, co pomoże zredukować stres i poprawić ogólną urodę i jakość życia. Możesz wykonywać tę medytację w ciągu zaledwie 10 minut każdego ranka. Istnieje powszechne błędne przekonanie, że w medytacji chodzi o zatrzymanie myśli, ale bardzo trudno jest je zablokować. Zamiast tego spróbuj je obserwować. 

Do medytacji wybierz miejsce, w którym nikt ci nie będzie przeszkadzał, usiądź spokojnie. 

Kiedy już będziesz gotowa, zobacz okiem umysłu, jak złota energia Wszechświata spływa w dół. Czyste złote pasma wzmacniają się, tworząc piękną poświatę tuż nad Twoją głową – wygląda to tak, jakbyś siedziała pod miękkim, świecącym, pięknym wodospadem, którego źródło pochodzi z gwiazd – ta złota energia wypełnia Twoje ciało blaskiem. Zrób kilka długich, powolnych wdechów i wydechów, a przy każdym wydechu poczuj, jak to światło rozluźnia twoje ciało trochę bardziej uwydatniając Twoje wewnętrzne piękno. Przy każdym wydechu poczuj, jak cały zmęczenie ból i troski opuszczają Twoje ciało.

 1. Praktyka równoważenia czakr. Oprócz praktyki medytacyjnej spróbuj wprowadzić kilka technik równoważenia czakr, to pozwoli na sprawny przepływ pany przez czakry. Kiedy równoważysz swoje czakry, uwalniasz emocje i negatywne energie, dzięki czemu możesz pozwolić na napływ pozytywnej energii. Jeśli twoja energia życiowa jest wyczerpana, prawdopodobnie twoje czakry również są rozregulowane. Zrównoważony system czakr pozwoli Ci uzyskać dostęp do podwyższonego stanu świadomości.

Twój system czakr jest podobny do komputera. Składa się z różnych części, które współpracują ze sobą, żeby zapewnić równowagę i stworzyć najwyższy możliwy stan świadomości. Podczas medytacji koncentrujących się na czakrach, kiedy przechodzisz do każdej czakry, wyobrażaj sobie, że na początku świeci ona delikatnie. Następnie, w miarę jak kontynuujesz sesję, będą one świecić jeszcze jaśniej i zdrowiej. Pomyśl o nich jak o pączkujących kwiatach, które dzięki medytacji rozkwitają! Możesz wykonać medytację, znajdź też specjalistę od czakr, który usprawni przepływ energii w czakrach.

 1. Umów się na sesję reiki. Reiki z każdym rokiem jest popularniejsze, to japońska forma medycyny alternatywnej. Polega na przekazywaniu energii przez praktykującego do pacjenta w celu podniesienia poziomu prany, energii życiowej, zdrowia psychicznego, fizycznego i duchowego. Technika ta pomaga się zrelaksować, redukuje stres, promuje pozytywne nastawienie psychiczne, wpływając na poziom przepływu energii życiowej.

Otrzymanie Reiki na odległość prowadzi do ogólnego wzrostu szczęścia, może też wydobyć warstwy twojego wewnętrznego piękna. Poproś praktykującego o użycie kryształów Reiki, aby uzyskać jeszcze lepsze rezultaty.

 1. Popracuj nad jakością snu. Odpocznij! Zdrowy harmonogram snu jest kluczowy dla uzupełnienia energii życiowej. Dobry harmonogram snu to około 7-8 godzin każdej nocy. Więcej lub mniej może mieć wpływ na zdrowie. Popraw jakość swojego snu, ustawiając rozsądne alarmy. Ustawianie 30 alarmów w odstępie 5 minut jest wręcz okropne dla Twojego mózgu. Zamiast tego ustaw jeden alarm na faktyczną godzinę, o której musisz wstać, a potem wstań i zacznij dzień efektywnie. 
 1. Praktykuj Jogę. Korzyści płynące z jogi są liczne. Jest to forma ćwiczeń, która pozwala zachować sprawność fizyczną, co pomaga zredukować stres, a także poprawić zdrowie psychiczne i fizyczne. Pomaga też pozbyć się lęku i depresji oraz jest świetnym sposobem na zwiększenie poziomu koncentracji. Joga jest stosowana od wieków ze względu na swoje liczne korzyści. 

Zacznij korzystać z mocy Prany już dziś, by stworzyć życie, które kochasz

W tym artykule omówiliśmy znaczenie wykorzystania mocy prany w naszym życiu. Ważne jest, żeby zrozumieć, że nie jest to praktyka religijna, ale duchowa.

Najlepszym sposobem na wykorzystanie mocy prany w swoim życiu jest rozpoczęcie od małych kroków. Zacznij dzień medytacją, przebywaj więcej na świerzym powietrzu, jedz prawdziwe jedzenie, bogate w witaminy i mikroelementy. Takie zmiany możesz zacząć już teraz, a po 3 miesiącach sama siebie nie poznasz. Czy podejmiesz to wyzwanie?

Chcesz się dowiedzieć więcej na ten temat? Odwiedź https://jogaportal.pl/5-sposobow-na-zwiekszenie-poziomu-prany-w-twoim-ciele-i-jak-dzieki-temu-poczujesz-sie-soba/?fbclid=IwAR0bEs4V0LeVXYkDB_T2syeX1iqQabRM_W9L5yTNNtRY5LEuC-I_KHVjmgY i zwiększ swoje piękno.