Czy warto kupować drogie kosmetyki?

Wiele z nas słyszało dwa popularne zdania: „Im niższa cena tym gorszy skład i działanie produktu” oraz „Kupując drogie produkty wydajemy tylko na markę i jej popularność”. Czy są one jednak prawdą? Wybierając najlepsze dla nas kosmetyki powinniśmy kierować się ceną, składnikami czy może opinią koleżanki? Odpowiadamy na te pytania oraz zagłębiamy się w najważniejsze aspekty naszych ulubionych kosmetyków w dalszej części tego artykułu. Zapraszamy do czytania!

czy warto kupować drogie kosmetyki

Co ma wpływ na cenę kosmetyków?

Cena produktu często wynika z wielu czynników. W przypadku kosmetyków największy na nią wpływ ma m.in. jakość składników, wykorzystanie najnowszych technologii, cena surowców, przeprowadzane badania, opakowanie i marka. Składniki zawarte w kosmetykach mają ogromne znaczenie podczas ich działania. To głownie od nich zależy jaki efekt uzyskamy na naszej skórze podczas ich używania. Jeśli dany produkt jest droższy, może to oznaczać, że składniki wykorzystane przy jego produkcji mają lepsze właściwości i pochodzą z ekologicznych źródeł. Ich selekcja również może mieć duże znaczenie co automatycznie wpływa na ich jakość. W opisach marketingowych kosmetyków z górnej półki są wypisane innowacyjne technologie zastosowane przy ich tworzeniu. Dzięki nim składniki mogą lepiej penetrować naskórek i docierać w głębsze warstwy naszej skóry. Na przykład nano-nośniki są tak małe, że bez problemu przenoszą składniki aktywne przez rogową warstwę naskórka. Bez wykorzystania tych technologi owe składniki aktywne zatrzymywały by się na zewnętrznej powierzchni skory. Dlatego te kosmetyki, które posiadają technologie są droższe. Mają po prostu lepszy efekt i ich działanie jest skuteczniejsze. Ważne jest również opakowanie zastosowane w produkcie. Jego trwałość i design są ogromnym czynnikiem doświadczenia jakie mamy stosując dany kosmetyk. To one zapewniają komfortową aplikację i to jak produkt się prezentuję, co jest dla wielu osób ważne.

składniki w drogich kosmetykach

Czy drogie kosmetyki mają dobre składniki?

Zazwyczaj wysoka cena kosmetyków jak najbardziej wiąże się z bardzo dobrą jakością składników w nich zawartych. Zawsze jednak powinno się czytać skład na opakowaniu, ponieważ producent może stosować składniki nie odpowiadające ich cenie. Sama jakość składników nie jest jedynym aspektem wpływającym na cenę kosmetyku. Ważne jest jak dużo dobrych składników aktywnych znajduje się w produkcie oraz jak bardzo są one skoncentrowane. Pochodzenie składników również odkłada swoje piętno na cenie. Czy są one ekologiczne, naturalne, z upraw przyjaznych dla środowiska? Jeśli możemy sobie pozwolić na wybranie kosmetyków z tak dobrej jakości składnikami, to jest to jak najbardziej zalecane. Poprawi to nie tylko kondycje naszej skóry, ale również możemy zadbać o naszą planetę.

Czy kupując drogie kosmetyki płacimy tylko za markę?

Kupując drogie kosmetyki nie płacimy tylko za logo znajdujące się na opakowaniu. Jeśli marka jest naprawdę prestiżowa i popularna może sobie pozwolić na podwyżkę ceny. Jednak muszą one tworzyć dobrej jakości, efektywne kosmetyki inaczej straciliby, w końcu, swoich klientów. Pamiętajmy także iż to od rynku w większości zależy cena danego produktu. Jeśli znajdzie się tańszy podkład, który daje lepsze rezultaty nie minie dużo czasu zanim popyt na niego wzrośnie kosztem tego droższego od bardziej znanej marki. Dodatkowo jeśli za ceną idzie dobra jakość kosmetyku producenci nie boją się przyznawać gwarantowanych zwrotów towaru oraz publikować wykorzystanych technologii i opisu składu produktu.

luksusowe kosmetyki

Czy dobrej jakości kosmetyki można kupić taniej?

To zależy co mamy na myśli poprzez dobrej jakości kosmetyki. Możemy znaleźć wiele fajnych kosmetyków, które spełniają nasze oczekiwania w miarę niskich cenach. Mają one jednak granicę w efektach, które mogą stworzyć na naszej skórze. Szukając produktów o głębokim działaniu, zwłaszcza dla skóry dojrzałej zawsze warto zainwestować po dokładnym przestudiowaniu składu i transparentności producenta.

Czy drogie kosmetyki są warte swojej ceny?

Jak najbardziej warto kupować drogie kosmetyki. Jednak nie wszystkie drogie kosmetyki są stworzone z niesamowitych składników. Dlatego zawsze pamiętajmy aby dobrze zapoznać się ze składem. Zdrowa i promieniującą skóra jest naszą wizytówką więc nie oszczędzajmy na niej i starannie o nią dbajmy.