Hifu

Obecnie jest uważany za jeden z najbardziej skutecznych, bezinwazyjnych zabiegów w medycynie estetycznej.  HIFU wykorzystuje wiązki fal dźwiękowych o dużym zasięgu. Stosowany jest bardzo często w trakcie zabiegów dotyczących liftingu twarzy lecz można go stosować również w innych miejscach. High intensity focused ultrasound bo stąd wzięła się jego potoczna nazwa,  w dosłownym tłumaczeniu oznacza skupioną wiązkę fal dźwiękowych o dużym zasięgu.

Nieumiejętne wykonanie zabiegu może doprowadzić do poparzeń kości. Z tego powodu warto wybrać klinikę w której używany jest najnowocześniejszy sprzęt, obsługiwany przez wysokiej klasy specjalistów, najlepiej lekarzy medycyny.

HIFU – jak wygląda zabieg?

Czas jesgo trwania wynosi od 20 do 30 minut. Przed wykonaniem należy posmarować skórę specjalnym żelem. Następnie do wybranego wcześniej miejsca lekarz przykłada urządzenie emitujące fale dźwiękowe. w nielicznych przypadkach stosuje się tzw. kremy znieczulające, dotyczy to tylko osób odczuwających dyskomfort podczas zabiegu (niski progu bólu). Zabieg ten kosztuje około 2500 – 3000 zł w zaleźności od miejsca, w którym jest wykonywany. Efekty po zabiegu utrzymują się od 18 do 24 miesięcy. Pierwsze efekty widać od razu po zabiegu, wynika to z tego, że włókna kolagenowe ulegają skróceniu.

Przeciwwskazania

Osoby, które często korzystają z zabiegów, muszą wiedzieć o tym, że laser nie może przechodzić przez miejsca, gdzie wcześniej stosowany był kwas hialuronowy. Pozostałe przeciwskazania do zabiegu to ciąża, udary mózgu, choroby serca oraz stany zapalne skóry.