Co daje masaż twarzy?

Kobiety na przestrzeni wieków zawsze były oceniane poprzez to jak się prezentują. Nic więc dziwnego jak dużą uwagę przykuwamy do naszego wyglądu. Staramy się być perfekcyjne, drżąc na myśl o pierwszych zmarszczkach czy siwych włosach. Wiele z nas z powodu tego strachu decyduje się na liczne operacje plastyczne. Są one jednak bardzo kosztowne i bolesne. Czy więc możemy postarać się o młodą twarz za pomocą mniej inwazyjnych metod? Jak najbardziej, jedną z nich jest regularny masaż twarzy, o którym dzisiaj porozmawiamy.

efekty masażu twarzy

Czy masaż twarzy redukuje zmarszczki?

Regularny masaż twarzy jak najbardziej jest w stanie pomóc nam z pozbyciem się niechcianych zmarszczek, zwłaszcza tych, powstałych poprzez nadmierne kurczenie się mięśni mimicznych twarzy. Dobrze wykonany masaż, sięgający nawet do głęboko osadzonych mięśni potrafi je zrelaksować przez co skóra staje się mniej napięta, a zmarszczki znikają. Dodatkowo zmarszczki spowodowane napiętymi mięśniami nie są jedynymi, których profesjonalny masaż twarzy może się pozbyć. Podczas masażu twarzy pobudzane jest ukrwienie naszych komórek. Dzięki temu ich regeneracja przebiega znacznie szybciej i intensywniej, co również pomaga w redukcji zmarszczek. Także kosmetyki używane podczas masażu twarzy mają duże znaczenie przy nawilżeniu i wspomaganiu regeneracji naszej skóry.

Czy masaż wyszczupla twarz?

Masaż twarzy sam w sobie nie jest w stanie zmniejszyć tkanki tłuszczowej. Jednakże po masażu nasza twarz może wyglądać na optycznie mniejszą. Dzieje się tak, ponieważ podczas masażu twarzy jest pobudzany układ limfatyczny. Dzięki temu z buzi może zejść duża ilość zatrzymanej w niej wody. Co za tym idzie, nasza twarz wygląda na szczuplejszą.

Czy masaż twarzy może wyszczuplać?

Czy masaż twarzy uelastycznia skórę?

Jak najbardziej. Wykonywane ruchy podczas masażu pobudzają mięśnie i tkanki głęboko osadzone w naszej skórze. Co za tym idzie, zwiększa się produkcja kolagenu i elastyny, dzięki czemu skóra staje się elastyczna, jędrna oraz bardziej napięta.

Czy masaż twarzy pomaga się zrelaksować?

Masaż twarzy tak jak inne rodzaje masażu potrafi niezwykle nas odprężyć. Wycisza oraz pozwala odskoczyć od codziennego biegu. Należy wspomnieć, iż zmniejszone wydzielanie hormonu stresu również wpływa na kondycję naszej skóry i to w znacznym stopniu. Dlatego powinniśmy zwracać na ten aspekt masażu uwagę.

jak masaż twarzy wpływa na zmarszczki

Efekty masażu twarzy

Jak napisaliśmy wyżej, regularny masaż twarzy może mieć naprawdę zbawienny wpływ na kondycję naszej skóry i nasz ogólny wygląd. Podsumujmy więc wszystkie efekty jakie zyskujemy systematycznie masując naszą twarz:

 • poprawa kondycji skóry,
 • piękniejszy koloryt skóry,
 • luźniejsze mięśnie twarzy,
 • zmniejszone obrzęki twarzy,
 • zniwelowane worki pod oczami,
 • powolniejsze starzenie się skóry,
 • większa produkcja kolagenu i elastyny,
 • smuklejszy wygląd twarzy,
 • relaksacja,
 • odprężenie,
 • redukcja stresu.

Chcesz znaleźć salon masażu w Twoim mieście? Przejdź do naszego katalogu z salonami masażu i sprawdź, które studio jest najbliżej Ciebie.