Masaż Tychy

masaż Tychy

Chcesz się wybrać na sesję masażu w Tychach ale nie wiesz, które miejsce jest odpowiednie? Wejdź na naszą stronę i zapoznaj się z opiniami o najbliższych Tobie salonach masażu w Tychach. Pozwól sobie odpocząć w towarzystwie wykwalifikowanych masażystek i masażystów i daj się ponieść niesamowicie relaksującej muzyce.

KHAI THAI Tychy

4.9 104 recenzji
Tychy
Sienkiewicza 56

Im jesteśmy starsi, tym więcej problemów ze swobodnym poruszaniem się spotykamy na swojej drodze. Najpierw lekki ból w kręgosłupie, potem kłucie w kolanie, kiedy jakaś przypadłość znika, nie wiadomo skąd nagle pojawia się kolejna. Chyba wszyscy możemy się utożsamić z tym łańcuszkiem niekończących się dolegliwości. Ważne jest, aby pamiętać, żeby nie dać się przygnieść wszystkim tym przykrościom. Szukajmy wsparcia w naszej rodzinie i przyjaciołach, forach i autorytetach. To oni dają nam siłę w najtrudniejszych momentach. Mając pomoc w naszych najbliższych mamy okazję szukać rozwiązań dotyczących własnych trudności. Jednym z pomysłów radzenia sobie z negatywnie zmieniającą się kondycją naszego ciała może być masaż.

Czy masaż w Tychach pomoże mi w dolegliwościach?

Od czasów starożytności znane nam są niezaprzeczalne korzyści, jakie daje nam masaż. Ta skupiająca się na ciele metoda terapii nie tylko uzdrawia fizyczne aspekty nas samych. Działa ona również zbawiennie na naszego ducha i zdrowie psychiczne. Jeśli wierzymy w przepływ energii w organizmie, logiczny jest fakt, iż kojąc nasze emocje i stan psychiczny jednocześnie leczymy nasze ciało. Materia bowiem jest stworzona z energii. Są one ze sobą połączone, nie można ich rozdzielić. Mówiąc o jednym, tak naprawdę mówimy też o drugim. Oczywistym jest więc, że masaż może być świetną kuracją i zdecydowanie powinniśmy jej spróbować, chcąc pozbyć się dręczącego nas bólu. Najpopularniejszymi metodami tego zabiegu wykonywane w Tychy salon masażu są m.in.: masaż leczniczy kręgosłupa, masaż lomi lomi, masaż tajski, masaż dla kobiet w ciąży, masaż relaksacyjny, masaż klasyczny, masaż gorącymi kamieniami. Poniżej opiszemy niektóre z nich.

Masaż leczniczy kręgosłupa

Masaż leczniczy kręgosłupa ma swoje podstawy w masażach klasycznych, należy jednak pamiętać, że nim nie jest. Należy on do terapii zdrowotnych i skupia się na polepszeniu krążenia w problematycznych miejscach w celu dostarczenia do nich większej ilości krwi, a co za tym idzie przyspieszenia ich leczenia. W pierwszej kolejności działania takie jak ugniatanie i pocieranie skupiamy w obszarach poza granicami stref bolących. Dopiero po rozgrzaniu całej okolicy zaczynamy kierować się w stronę zaognienia. W ten sposób mamy pewność, iż nie działamy zbyt inwazyjnie na uraz oraz że jest on właściwie ukrwiony. Zapewnia to też większą przyjemność z samego zabiegu. Masaż leczniczy kręgosłupa jak najbardziej może być zrealizowany na każdej części ciała i będzie świetnym uzupełnieniem prowadzonego leczenia. Osoby posiadające pracę siedzącą są szczególnie narażone na przeciążenia stawów kręgosłupa oraz dyskopatii dlatego masaż leczniczy kręgosłupa może być dla nich świetnym rozwiązaniem. Trzeba mieć na uwadze, że masaż leczniczy kręgosłupa nie wyleczy źródła bólu, może jedynie zmniejszyć jego intensywność dlatego bardzo ważne jest żeby zacząć bądź kontynuować prawidłowe leczenie, a masaż leczniczy kręgosłupa traktować jako dodatkową kurację. Przy urazie pewnego odcinka kręgosłupa powinniśmy mieć na uwadze, że leczenie będzie skuteczne wyłącznie wtedy, kiedy nie skupimy się tylko na nim. Trzeba zadbać o całość tej części ciała aby masaż leczniczy kręgosłupa miał sens i dał efekty. Ta zasada obejmuje wszystkie zabiegi tego typu, więc nie możemy tego lekceważyć. W Tychach salony masażu mają wspaniałe masaże lecznicze kręgosłupa w swojej ofercie. Na naszej stronie znajdziesz wiele gabinetów masażu z zabiegami na ciało takich jak masaż leczniczy kręgosłupa spełniających Twoje oczekiwania.

Masaż lomi lomi

Masaż lomi lomi wywodzi się z Hawajów, gdzie został uznany za głęboko uzdrawiającą metodę masażu. Wiele setek lat temu lomi lomi było traktowane jako nieodłączna część kultury wysp oraz ich życia codziennego. Do dzisiejszych czasów techniki lomi lomi zostały przekazane z pokolenia na pokolenie. W początkowych czasach zabieg ten był zarezerwowany dla wysoko urodzonych i wpływowych ludzi. Potrafił trwać od kilku godzin do nawet wielu dni. Towarzyszyły mu taniec, śpiew oraz modlitwy. Ze względu na głęboko oczyszczające działanie w sferze energetycznej rytuały lomi lomi były przeprowadzane przed ważnymi wydarzeniami bądź decyzjami. Dzisiaj zabieg ten jest niesamowitym sposobem na odprężenie się, pozbycie negatywnej energii i poczucie wewnętrznej harmonii. Masaż lomi lomi jest wykonywane na całym ciele poza strefami intymnymi. Ruchy są głębokie, długie i płynne zapewniając dogłębną relaksację wraz z porządnym rozciąganiem mięśni wokół stawów. Wspaniale uelastycznia to ciało i poprawia zakres naszych ruchów. Ideą lomi lomi jest przesłanie przez masażystę energii miłości, szczęścia i wdzięczności do pacjenta. Niektórzy twierdzą, że to właśnie ta transfuzja pozytywnych emocji ma tak ogromny wpływ na rewelacyjne korzyści płynące z tego zabiegu. W Tychach salony masażu oferują tę niewiarygodną terapię zwaną lomi lomi w pełnym profesjonalizmie i nieziemskim klimacie. Zapraszamy do zapoznania się wyżej z ich ofertą.

Masaż tajski

Masaż tajski jest głęboką formą masażu. Skupia się na technikach akupresury, pasywnej jogi, refleksologii i rozciągania. Zabieg tenw salonach masażu tajskiego jest wyjątkowo przeprowadzany w luźnym, wygodnym ubraniu na w miarę miękkiej macie. Według legend twórcą masażu tajskiego był lekarz buddy 500 lat p.n.e. Jest to jednak niezgodne z prawdziwą historią, a początki masażu tajskiego są o wiele bardziej skomplikowane. Tak samo, jak medycyna tajska, sam masaż tajski wywiera się z kultur południowoazjatyckich państw. Filozofia tajska opiera się na przekonaniach, iż nasze ciało przepełnione jest cząsteczkami powietrza, które wdychane przez płuca wędrują niewidocznymi nam kanalikami, zwanymi 'senami’. Masażysta w salonie masażu tajskiego skupia się na pracy w ich skupiskach, dokładnie uciskając i przecierając, stosując także jogę pasywną. Najwięcej tych skupisk znajduje się w okolicach pępka, a zmniejsza się ich ilość, kiedy kierujemy się w stronę ust. Masaż tajski sam w sobie ma wiele różnych odmian wykonywanych w salonach masażu tajskiego takich jak: masaż stemplami ziołowymi, refleksologia (masaż stóp), masaż olejkowy. Masaż stemplami ziołowymi tradycyjnie jest wykonywany z użyciem jednorazowych, bawełnianych sakiewek, w których znajdują się aromatyczne zioła, owoce i przyprawy. Masaż odbywa się na łóżku do masażu. Kilka minut przed jego zaczęciem stemple podgrzewa się w gorącym oleju do temperatury, która pozwala uwolnić z ziół olejki eteryczne. Kiedy temperatura stopniowo ucieka ze stempli, masaż staje się intensywniejszy aby substancje znajdujące się w ziołach mogły głębiej wniknąć w ciało osoby masowanej. Mieszanka ziołowa jest zazwyczaj dobierana indywidualnie pod potrzeby klienta. Tradycyjnie składała się ona z kurkumy, trawy cytrynowej, skórki kaffiru oraz kamfory. Dzisiaj dodaje się również imbir, sole morskie, algi, cynamon, kawę, goździki, guaranę i liście eukaliptusa. Aromat unoszący się podczas zabiegu jest sam w sobie niesamowicie terapeutyczny i kojący. Refleksologia polega na uciskaniu punktów na stopach i nie tylko. Uwalnia to energię i poprawia pracę narządów wewnętrznych, jak i całego ciała. Zaliczana jest do terapii holistycznych, należy jednak pamiętać by łączyć zabiegi naturalne z medycyną konwencjonalną. W Tychach salony masażu tajskiego posiadają w ofercie naprawdę dobrej jakości zabiegi i terapie takiego rodzaju. Zachęcamy do przejrzenia ofert salonów masażu tajskiego w Twojej okolicy.

Decydując się na masaż w Tychach lepiej wybrać masaż leczniczy kręgosłupa czy lomi lomi?

Nawet przeczytawszy wiele informacji na dany temat, nie zawsze mamy pewność, który wybór bardziej będzie nam pasował. Z jednej strony doskwiera nam dyskomfort związany z urazem, z drugiej zaś jesteśmy głodni tej pozytywnej, podnoszącej nas na duchu energii. Musimy jednak zdecydować, która potrzeba jest silniejsza. Masaż leczniczy kręgosłupa jest specjalnie dedykowany osobom potrzebującym fizycznej ulgi. Jeśli ktoś nie może już normalnie funkcjonować, bo ból jest tak intensywny, masaż leczniczy kręgosłupa staje się koniecznością, a nie chwilą przyjemności. Masaż lomi lomi jest niezwykły w aspektach polepszenia naszej sprawności ruchowej, lecz nie możemy zapomnieć, iż nie jest on zabiegiem zdrowotnym. Bardziej służy jako profilaktyka, poprawiająca naszą elastyczność i stan emocjonalno-psychiczny. Wystarczy 1 godzina tej cudownej terapii by poczuć błogość i spokój ducha. Mając w głowie taki jasny i przejrzysty podział, wybór najlepszego dla nas rodzaju zabiegu nie zdaje się już tak trudny. Czytając opinie o firmach, będziemy pewniejsi, że nasz wybór jest słuszny.

Czy w Tychach salony masażu tajskiego są profesjonalne?

Lęk przed złym doświadczeniem towarzyszy nam na każdym kroku. Nie chcemy przecież przeżyć czegoś nieprzyjemnego. Staramy się unikać takich doznań, nie jest to w końcu coś, z czym chcielibyśmy mieć do czynienia. Na szczęście możemy Cię zapewnić, że w Tychach salony masażu tajskiego są niezastąpione. Jakość usług prezentowanych przez te firmy jest niebywała. W Tychach salonu masażu tajskiego mają świetny klimat i bardzo dobrze wyszkolonych profesjonalistów. Wiele opinii napisanych przez klientów twierdzi, iż w Tychach salony masażu tajskiego są najlepsze na Śląsku. Wystarczy jedna godzina by poczuć zbawienne efekty ich usług.

Czy w Tychach salony masażu oferują zabiegi specjalistyczne?

W Tychach salony masażu posiadają w ofercie nietypowe zabiegi takie jak: masaż kobiet w ciąży, refleksologia, czy masaż aromaterapeutyczny. Niektóre pracownie masażu i rehabilitacji oferują także masaże lecznicze. Naprawdę każdy znajdzie w Tychach salonach masażu coś dla siebie. Kobiety w ciąży muszą uważać, by ich zabieg nie był zbyt inwazyjny. Osoby z cięższymi urazami powinny szukać zabiegów w pracowniach masażu i rehabilitacji aby odpowiednio wyszkolona osoba przeprowadzała terapię. Aby wybrać najlepszy w Tychach salon masażu kierujmy się opiniami. One zawsze dobrze nas pokierują do zdecydowania, która pracownia masażu i rehabilitacji sprawdzi się dla nas. Żeby otrzymać długotrwałe rezultaty z zabiegów masażu trzeba je przyjmować regularnie. Za jedną godzinę masażu w tygodniu nasze ciało z pewnością nam podziękuje. Eksperci mają opinię, iż jednorazowe leczenie nie przynosi wydłużonych korzyści. To właśnie powtarzanie czynności i zabiegów najlepiej wpłynie na nasze ogólne samopoczucie i zdrowie naszego organizmu. Nie musimy za każdym razem udawać się na ten sam zabieg. Różnorodność masażów będzie zbawienna dla naszego ciała. Miejsce, którego nie udało się dosięgnąć jedną metodą, może zostać wymasowane za pomocą drugiego sposobu. Nasz duch też nam za to podziękuje, w końcu wszystkie formy masażu różnią się chociaż trochę swoją filozofią i inaczej mogą oddziałać na naszą energię.