Masaż Sosnowiec

masaż sosnowiec

Szukasz najlepszego studia masażu w okolicy? Nasz serwis pomoże Ci znaleźć najlepszy salon masażu i odnowy biologicznej w Sosnowcu. Odpręż się dzięki dotyku profesjonalnego masażysty.

Vital

5 32 recenzji
Sosnowiec
Kalinowa 171

Manufaktura Relaksu

5 33 recenzji
Sosnowiec
Braci Mieroszewskich 55

Świątynia Odnowy

5 10 recenzji
Sosnowiec
Jana Kiepury 49/5

MM Sosnowiec

4.6 29 recenzji
Sosnowiec
Marszałka Edwarda Rydza Śmigłego 7

HaRo Laser Spa

4.6 47 recenzji
Sosnowiec
Orląt Lwowskich 6

W ciągłym stresie codziennego życia musimy pamiętać, aby o siebie regularnie dbać. Kiedy wydzielanie hormonów stresu jest za duże, możemy się doprowadzić do bardzo złego stanu fizycznego i psychicznego. Trzeba pilnować, by profilaktycznie dawać sobie szanse na regenerację naszego organizmu. Świetnym na to sposobem będzie masaż w Sosnowcu.

Jakie korzyści da mi masaż w salonie urody i zdrowia w Sosnowcu?

Ilość zalet, jakie posiada zabieg masażu relaksacyjnego, jest niezmierna. Wpływa on niesamowicie nie tylko na nasze zdrowie fizyczne, ale także poprawia nasz stan psychiczny i odporność organizmu. Według opinii specjalistów terapia masażem relaksacyjnym może poprawić wygląd skóry, zmniejszyć problemy ze snem, a nawet zwalczyć migreny. Salony masażu relaksacyjnego w Sosnowcu zawierają rozmaite odmiany takich kuracji, a każda z nich wyjątkowo wpływa na nasze samopoczucie. W rękach profesjonalnego masażysty możemy być pewni, że po zabiegu będziemy się czuli błogo odprężeni oraz nasze ciało będzie niezwykle elastyczne. Jeśli czujesz się zmęczony i potrzebujesz chwili relaksu, na naszej stronie masz możliwość znalezienia odpowiedniego dla Ciebie gabinetu masażu relaksacyjnego w Sosnowcu.

Jakie są przeciwwskazania do masażu?

Wszyscy wiemy, że masaż pleców może być bardzo przyjemny. Jednak nie każdy z nas może się cieszyć tą przyjemnością. Z uwagi na nasze zdrowie zawsze przed umówieniem się na wizytę w salonie urody i zdrowia w Sosnowcu, należy sprawdzić, czy nasz stan fizyczny jest odpowiedni do takiego zabiegu. Główne przeciwwskazania to:

 • Miażdżyca
 • Wszelkie stany zapalne
 • Występowanie chorób zakaźnych
 • Temperatura ciała powyżej 38 stopni Celsjusza
 • Zapalne, ropne i rozsiany zmiany skórne
 • Zmiany nowotworowe
 • Możliwe krwotoki
 • Hemofilia
 • Pierwszy trymestr ciąży
 • Bolesna menstruacja
 • Zatory żylne
 • Skaza naczyniowa
 • Nieleczone nadciśnienie

Pamiętajmy, że nasze zdrowie jest najważniejsze i zawsze powinniśmy okazywać szacunek nam samym i naszym ciałom poprzez dbanie o nie.

Który salon masażu w Sosnowcu wybrać?

Przed pierwszą stycznością z nowym doświadczeniem, martwimy się, czy wybór danej placówki będzie zgodny z naszymi oczekiwaniami. Jest to naturalne, iż chcemy być jak najbardziej zadowoleni z każdego przeżycia. Dlatego więc szukając najlepszego dla nas salonu urody i zdrowia w Sosnowcu powinniśmy się kierować przede wszystkim opiniami, jakie dane spa otrzymało. To, jakie odczucia mieli poprzedni klienci, wskaże nam czy gabinet masażu leczniczego jest odpowiedni dla nas. Warto również przejrzeć ofertę salonów masażu, aby wiedzieć, czy zabieg, jakim jesteśmy zainteresowani, jest możliwy. Jeśli natomiast lubimy konkretny klimat salonu spa, dobrym rozwiązaniem byłoby obejrzeć galerię zdjęć z tego miejsca. Na naszej stronie znajdziesz szeroki wybór gabinetów masażu relaksacyjnego w Sosnowcu.

Zalety masażu w Sosnowcu

Świetny masaż relaksacyjny może być naszą szansą na oderwanie się od codziennego życia. Chwilą relaksu i odprężenia, której wszyscy, czasami skrycie, pragniemy. Rozwiązaniem w sprawach dolegliwości bólowych. Nie powinniśmy się jednak wstydzić tej potrzeby. Przywiązując uwagę do naszego odpoczynku, zapewniamy nasz organizm o tym, że jest dla nas ważny. Wymagamy od samych siebie tak wiele, trzeba więc pamiętać o dostarczaniu sobie pozytywnej energii poprzez zwolnienie tempa od czasu do czasu. Terapia masażem daje nam możliwość na kontakt z drugim człowiekiem, który jest niezmiernie ważny dla naszego dobrego funkcjonowania. Silny ucisk przynosi ulgę nie tylko dla mięśni, ale i dla duszy. Odłączenie się od nieustannego wyścigu szczurów, chociaż na godzinę, potrafi zdziałać cuda. Zabieg masażu gorącymi kamieniami i drenaż limfatyczny pozwala na emocjonalny reset, głęboko relaksuje, po sesji z utalentowanym masażystą czujemy się nowo narodzeni, ze świeżą głową jesteśmy w stanie zmierzyć się z rzeczywistością życia codziennego. To wsparcie jest nieodzowne, w końcu prędkość, z jaką świat się rozwija, może stać się przytłaczająca. Wydzielanie się hormonów szczęścia takich jak serotonina i endorfiny dają nam dobre samopoczucie i perspektywę, dzięki której możemy postrzegać nasze problemy jako mniej straszne i poczuć chwilę wytchnienia. Nasza jakość snu się poprawia, organizm w nocy przechodzi głębszą regenerację, co wycisza niesamowicie układ nerwowy. Elastyczność mięśni i stawów się zwiększa. Możemy się cieszyć większym zakresem ruchowym. Wspomaga krążenie krwi, zwalcza ból kręgosłupa, pomaga w bólu pleców. Wszystkie te korzyści mogą zachęcić do udania się do najbliższego gabinetu masażu w Sosnowcu. Na naszej stronie posiadamy wiele salonów masażu, z których oferty możesz skorzystać już dzisiaj.

Czy można otrzymać masaż samej twarzy?

Masaż twarzy jest jak najbardziej dostępny w ofertach wielu salonów urody i zdrowia w Sosnowcu. Specjalnie wyszkoleniu specjaliści mogą wykonać zabieg głęboki, jak i relaksacyjny mięśni twarzy. Relaksacyjny masaż twarzy poprawia wygląd skory oraz zwiększa jej elastyczność. Zabieg głębszych tkanek działa silnie na spięte mięśnie, dzięki czemu redukuje zmarszczki i migrenowy ból głowy. Jedną z form masaży specjalnie na to ukierunkowanych jest masaż shiatsu. Polega na punktowym nacisku w okolicach napiętego mięśnia, aby uwolnić zatrzymaną w nim energię. Zazwyczaj obejmuje on jeszcze mięśnie głowy, szyi i barków, ponieważ mięśnie te są połączone. Ucisk na mięśniach mimicznych twarzy przynosi ogromną ulgę i relaksację oraz wydobywa naturalne piękno.

Jak masaż wpływa na kondycję naszej skóry?

Masaż klasyczny niewątpliwie poprawia wygląd skóry w imponujący sposób. Dzieje się to za sprawą usuwania martwego naskórka z ciała. Nasza skóra ma wtedy więcej dostępu do powietrza, a gruczoły nie są niczym blokowane. Można powiedzieć, że otrzymujemy przy okazji swego rodzaju delikatny peeling. Samo przecieranie skóry wspomagają właściwości olejków, działające zmiękczająco na tkankę, zwłaszcza podczas masażu twarzy. Wielu specjalistów twierdzi, iż masaż dodatkowo poprawia przepływ krwi w naczyniach krwionośnych. Przyśpiesza to proces regeneracji komórek, co znaczy, że masaż może nas odmłodzić. Skóra staje się zauważalnie miększa i elastyczna. Możemy zasięgnąć opinii naszych znajomych, by dowiedzieć się, jakie jeszcze efekty zauważyli po terapii masażem i czy będą chcieli to doświadczenie powtórzyć.

Komu mogę polecić masaż?

Wszystko zależy od typu oraz formy przeprowadzanego zabiegu. Masaże relaksacyjne są skierowane do wszystkich grup wiekowych, kobiet i mężczyzn. Mają mało przeciwwskazań i każdy będzie po nich zadowolony i odprężony. Masaż tajski sprawdzi się u osób, które chciałyby zwiększyć elastyczność swojego ciała, zwłaszcza mięśni i stawów. Jednak osoby z ograniczonymi ruchami nie będą dobrze go wspominały. Masaż gorącymi kamieniami będzie spełnieniem marzeń osób lubiących saunę i wysokie temperatury. Z uwagi na to, że kamienie mają temperaturę sięgającą 50 stopni Celsjusza, odradza się ten zabieg wszystkich ze złym krążeniem i żylakami. Masaż aromaterapeutyczny daje korzyści nie tylko mięśniom, ale i zmysłom. Piękne zapachy wspaniale dodają nastroju i klimatu terapii. Wrażliwość na ostre aromaty niestety wyklucza z takiej formy masażu. Masaż klasyczny jest idealnym połączeniem relaksu z głębokim naciskiem na mięśnie. On również jest dedykowany ludziom w każdym wieku. Daje nam ulgę w mięśniach, jednocześnie odprężając. Każdy rodzaj tego zabiegu przynosi nam niewiarygodną ulgę w ciężkich momentach życia, jest to niezbędne do prawidłowego funkcjonowania na wszystkich płaszczyznach: fizycznej, psychicznej i emocjonalnej. Musimy postawić nasze zdrowie na pierwszym miejscu, bo bez niego nic nie jest ważne. Jeśli widzisz, że bliska Ci osoba potrzebuje chwili przerwy, daj jej w prezencie kupon na masaż w Sosnowcu, a na pewno będzie Ci ogromnie wdzięczna. Na naszym serwisie znajdziesz salon masażu idealny dla Ciebie i Twoich bliskich. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą i opiniami o salonach masażu i odnowy biologicznej w Twojej okolicy. Na pewno znajdziesz właśnie to miejsce, które ukoi Twoje ciało i duszę. Najważniejsze jest to, jak się czujesz, wtedy wszystko inne podąża śladem tej energii.